181. Z książki cudowny chłopak do życia rzeczywistego.


Witajcie,

Ostatnio mam dużo na głowie szkoła, praca,dom i nie mam czasu na pisanie bloga. Od czasu do czasu znajdę chwilę.Dziś wpis będzie dotyczył książki pt.,, Cudowny chłopak”.
Książka jest o chłopaku, który ma 10 lat i ma na imię August. Chłopak do tej pory był w domu, jego edukacja była prowadzona przez mamę, ponieważ August miał nietypową twarz wyjątkową. August już od urodzenia miał problemu z buzią, lekarze mówili, że to nic poważnego ale gdy przyszedł na świat to musiał mieć kilka operacji. Przed pójściem do szkoły miał ostatnią. Bardzo się bał iść do szkoły. Wszyscy na niego patrzyli z dziwną miną, obawiał się, że w szkole też tak będzie. Poszedł w wakacje do szkoły by zobaczyć szkołę, dyrektor zaprosił również inne dzieci z klasy(Jack Will, Julian i Charlotte). Jak to dzieci śmiały się z niego ale musiały z nim chodzić po Pan dyrektor tak chciał.

Dalej nie chcę kończyć jak to się stało, chcę zmierzyć do czegoś innego. My jako ludzie boimy się co ludzie powiedzą, jakie mają o nas zdanie, co o nas myślą. Przy tym wpadamy w doła, depresje. Dlaczego? Bo z każdy z nas zaczyna szukać jakiegoś kompleksu. Jestem za gruba, za chuda, za mała, za duża itd. Zamiast iść przez życie do przodu z podniesioną głową. Ważne w życiu jest to żeby się zaakceptować, pokochać siebie takim jakim się jest, nie zmieniaj nic bo inni ci coś mówią, mówią tak bo są zazdrośni, tak jak ty oni też mają kompleksy. Ciężko jest siebie pokochać wiem bo sama miałam z tym problem, ale już nie mam. Mam ręce, nogi, głowę, oczy, uszy, serce. To mam wszystko. Wiem nie którzy z was nie mają ręki, czy nogi, ale nie poddają się walczą z tym to są inwalidzi i niestety tak jest, że kogoś może spotkać. My wszyscy jesteśmy niepełnosprawni. Zadacie czemu co ty za głupoty gadasz? Tak to prawda nie umiemy wszystkiego zrobić, dlatego w pełni sprawni nie jesteśmy i cieszmy się z tego bo są inni ludzie co potrafią coś za nas i odwrotnie. Dlatego nie oceniajmy ludzi jacy są, jak wyglądają, tylko patrzmy na siebie i siebie pokochajmy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

171. #Domnaplaży Sarah Jio 24/2019

223. Kłamca 2 Jakub Ćwiek 88/2019

161. #MistrziMałgorzata Michaił Bułhakow 16/2019