49. Miłość silniejsza niż mafia czyli recenzja ,,Świadka koronnego''.

źródło: film.wp.plTytuł: ,,Świadek koronny''
Reżyseria: Jacek Filipiak, Michał Gazda, Jarosław Sypniewski
Gatunek: sensacyjny
Premiera: 2 luty 2007
Czas trwania: 1h 45 min.


Blacha - Jan Blachowski (w tej roli Robert Więckiewicz) zostaje świadkiem koronnym dzięki zeznaniom, które obciążają bossów mafii. Zgadza się on na wywiad, który przeprowadza z nim Marcin (Paweł Małaszyński). Jan traktuje ten wywiad jak spowiedź. Nie wie jednak, że dziennikarz ma powód by go wysłuchać. 

Co tu dużo ukrywać. Film obejrzałam z dwóch powodów. Jednym z nich jest osoba Pawła Małaszyńskiego. Chyba teraz przyszedł mój czas by się nim pozachwycać. Większość kobiet pokochało go za rolę w serialu ,,Magda M'', mnie jakoś fascynacja tym aktorem ominęła. Teraz nadrabiam zaległości i pewnie jeszcze nie raz zrecenzuję film z jego udziałem. Drugim powodem dla którego sięgnęłam po ten film jest to, że jest on inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

Nie jestem jakimś wybitnym kinomanem czy krytykiem filmowym, ale mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć. Po raz kolejny uważam, że film o którym mowa powyżej jest świetny.Nie pozostaje mi zatem nic innego jak wystawić taką oto ocenę:


Na tak wysoką ocenę poza oczywiście obsadą składają się również dodatki. Pierwszy raz tak naprawdę making of zaspokoił moje oczekiwania. Ponad 30 minut kulisowych materiałów w pełni mnie usatysfakcjonowało.

Najlepsza scena w filmie? Mam taką. W trakcie przerwy w przeprowadzanym wywiadzie, operatorka kamery (Urszula Grabowska) została zapytana przez Blachę o swoją godność. Ona odpowiada, że ma na  Iwona, a on stwierdza, że to piękne imię. Czemu o tym wspominam? Jako mała dziewczynka strasznie nie lubiłam swojego imienia, było ono rzadkie i nie podobało mi się. Bardzo chciałam być Anią czy Kasią. Po kilku latach doszłam jednak do wniosku, że imię Iwona jest piękne - nieprawdaż?


No i na koniec krótki zwiastun, bez którego nie wyobrażam sobie żadnej recenzji:

             

Komentarze

 1. Muszę zobaczyć film też głownie dlatego że występuje Paweł Małaszyński, dzięki twojej recenzji to tym bardziej

  OdpowiedzUsuń
 2. Oglądałam ten film jest super, również daje 10. W tym filmie ulubionym moim aktorem został Robert Więckiewicz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że mamy podobny gust. Robert Więckiewicz jest świetnym aktorem :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

171. #Domnaplaży Sarah Jio 24/2019

223. Kłamca 2 Jakub Ćwiek 88/2019

161. #MistrziMałgorzata Michaił Bułhakow 16/2019