255. Klub Fanek W.M. Oliwia Majka Milejko 15/2020

 

Tytuł: ,,Klub Fanek W.M. Oliwia''
Autor: Majka Milejko
Wydawnictwo: Mazowieckie


Jeszcze rok a nawet dłużej sądziłam, że wyrosłam z młodzieżówek. Unikałam ich jak ognia tłumacząc się tym, że to nie mój target, że nastoletnie historie mnie nudzą. Ostatnio na portalu czytam pierwszy okazało się kilka książek dla nastolatek. Skusiłam się na kilka z nich. Na pierwszy rzut poszła książka pt. ,,Klub fanek W. M."

Do klubu fanek W. M. należą 3 dziewczyny: Oliwia, Alicja i Milka. W pierwszym tomie z tej serii mamy możliwość obserwowania rzeczywistości oczami Oliwii. Dziewczyna jest fanką serialu Wielka miłość, co w konsekwencji doprowadza do fascynacji głównym bohaterem filmu. Poza tym nawiązuje obiecującą internetową relację z 01greenapple01 i przeżywa swoje pierwsze miłosne rozterki. Na szczęście może liczyć na swoje koleżanki, dzięki którym niektóre sprawy wydają się dużo łatwiejsze.

Nie spodziewałam się, że ta książka tak bardzo mi się spodoba. Czytało mi się ją tak fajnie, tak swobodnie na luzie z pełnym zainteresowaniem. Rzadko się zdarza bym w 100% zaangażowała się w perypetie bohaterów. A tu proszę niespodzianka. Opowiadanie miało ręce i nogi. Znalazłam w nim odrobinę humoru ale i refleksji. Podczas czytanie zazdrościłam dziewczynom pierwszych zauroczeń, motylków w brzuchu i tej dziewczęcej naiwności. To było bardzo urocze i spowodowało u mnie lekkie wzruszenie. Człowiek dorastając, zapomina o tym jaki był kiedyś chowając swoją beztroskość pod ciężarem codzienności. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to wiek bohaterek. W książce trafiłam na informację, że mają po 17 lat, a ja miałam stale wrażenie, że były młodsze. Ale ja to stara dupa jestem i pewnie niepotrzebnie się czepiam. Ode mnie 7/10.


,,Życie to nie film. Chyba, że książę z bajki jeździ do pracy autobusem''.

,,Nie robisz nic złego Oli. Marzenia nigdy nie powinny być złe. Marzenia się spełnia a nie zamiata pod dywan. Albo wymazuje''.Książkę zrecenzowałam dzięki portalowi czytampierwszy.pl

Komentarze

 1. Książki młodzieżowej już dawno nie miałam w ręku. Jeśli będę miała okazję to przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyrosłam z takich książek i mimo, że widziałam na czytam pierwszy, to nie zamawiałam, bo to zupełnie nie moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wydaje się ciekawa, jednak uważam, że nie dla mnie. Nie jest to niestety mój przedział wiekowy. Ale jeśli kiedyś moja kuzynka będzie szukać jakieś książki to zdecydowanie do niej napiszę i podam ten tytuł.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem i dziękuję za chęć polecenia książki dalej.

   Usuń
 4. Czytałam dwie inne książki tego wydawnictwa, które bardzo polecam swoją drogą na moim blogu. Po tę nie sięgnęłam ale mam w planie to nadrobić ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem ciekawa tej książki, lubię takie historie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam już jedną książkę wydaną przez te wydawnictwo i są to jednak historie dla tej młodszej młodzieży. Mnie już takie historie po prostu nudzą i za tę książkę zabierać się raczej nie będę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak tylko nadarzy się okazja, to chętnie przeczytam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kusiła mnie ta książka, jednak ostatecznie się powstrzymałam. Mam za dużo innych tytułów do skończenia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja zaczynam się na nowo przekonywać do młodzieżówek, ale coś mi się wydaje, że ta jednak by mnie rozczarowała.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wygląda na niezłą młodzieżówkę, ale ja takich klimatów nie czuję. ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

171. #Domnaplaży Sarah Jio 24/2019

161. #MistrziMałgorzata Michaił Bułhakow 16/2019

223. Kłamca 2 Jakub Ćwiek 88/2019