263. Na wakacje do Szklarskiej Poręby.


Witajcie,

Nie dawno odbył się mój ślub cywilny ale o tym przy innym wpisie ale z tej okazji nowożeńcy wyjeżdżają w podróż poślubną u nas też tak było pojechaliśmy do Szklarskiej Poręby.
Oto przedstawię wam kilka atrakcji turystycznych, które warto zwiedzić i które my zwiedziliśmy.

1. Wodospad Szklarki

To najpopularniejszy wodospad z karkonoskich wodospadów trwający od XVIII w. Przy wodospadzie znajduje się schronisko ,, Kochanówka”. Wodospad ma ok. 13 metrów wysokości.


2. Wodospad Kamieńczyka

Znajduje się na potoku Kamieńczyk, jest największy wodospad w polskich Karkonoszach ma 27 wysokości. Na ten wodospad żeby się dostać trzeba kupić bilet i wejść z kaskiem ( wszystko jest przy wejściu). Piękny krajobraz docenili filmowcy z Hollywood w filmie ,,Opowieści z Narnii: Książe Kaspian”. Przy wodospadzie znajduję się knajpa z jedzeniem i piciem, przy niej można zobaczyć piękny krajobraz.


3. Zakręt Śmierci

Nie wiem co tu jest do oglądania. Znajduję się na wysokości 755m n.p.m. Zakręt ostry źle wyprofilowany moim zdaniem. Przejechaliśmy tylko przez nie, dlatego przy tym zdjęcia nie będzie.

4.Krucze Skały

Znajdują się na wysokości 718 m n.p.m. Tworzą je dwie duże wychodnie granitowe. Na skale, gdy popatrzymy w dół różnica wynosi 35 metrów, na szczęście jest zabezpieczona barierką metalową ale i tak się bałam ale widok jest przecudny.

5. Żelazny Tygiel Waloński
Skansen dawnych urządzeń górniczych. Podczas zwiedzania można zobaczyć cały proces wydobywania rudy kończąc na kuźni u kowala. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, bardzo miłym i bardzo ładnie mówił, nie zanudzał i zna się bardzo na rzeczy.


6. Dinopark

Ma powierzchnie ok 10ha. Ogólnie rozczarował mnie ten park, zaniedbany a drogie bilety. Podczas zwiedzania są zdjęcia 3D co za tym idzie trzeba kupić okulary które znajdują się w kasie na początku. Dla dzieci jest plac zabaw do 12 lat. Dla dzieci powyżej 12 roku życia niestety nie ma. Dinozaury są w gorszym stanie niż w Krasiejowie. Uważam, że to nam się nie udało to tylko moja opinia, innym może się podobało, ja jednak wolę Jurapark w Krasiejowie.

7.Kolej Linowa Szrenica

Składa się z dwóch odcinków, I ma 1416m II 1340m. Gdy się wchodzi na II trzeba kupić bilet wstępu do parku. Kolejka czynna od 8:00-16:00.
8. Szrenica
1362m n.p.m. najpopularniejszy punkt wycieczkowy, dużo ludzi idzie jak i wjeżdża. Bardzo wieje na górze chociaż na dole można się usmażyć. Na Szrenicy jest schronisko z dobrym jedzeniem.9. Śnieżne Kotły

Są to dwa kotły polodowcowe będące reliktami epoki plejstocenu. Jest efekt wow, strome ściany sięgają 180 metrów wysokości, jeden minus, że nie ma tam schroniska u góry a przydałoby się jest w zamian za to Telewizyjna Stacja Przekaźnikowa niedostępna dla turystów. Łatwo się wchodzi dookoła piękny krajobraz, z góry widać piękne Stawy, warto wejść i to zobaczyć.10. Kukułcze Skały

Są one przy żółtym szlaku ze Szklarskiej na Halę pod Łabskim szczytem. Jest to formacja składająca się z trzech baszt.

11. Zamek Chojnik
Zamek stoi na szczycie góry Chojnik. Zwiedzanie bez przewodnika, jedynie koszt wstępu, żeby się dostać trzeba trochę iść pod górę ale jest warto.

12. Zamek Czocha
Zamek znajduje się przy Zalewem Leśniańskim przy którym można skorzystać z rejsu. Zwiedzanie jest z przewodnikiem, bardzo ciekawa historia, co mi się tam bardzo podobało? To garderoba z bardzo dużym lustrem, ponieważ w dawnych czasach panie miały bardzo obszerne sukienki, atrakcją jest tam łóżko i faceci łysi nie zdradzam wam abyście tam pojechali bo jest warto.Komentarze

  1. Muszę się w końcu tam wybrać :) mam niby bliziutko, a jednak nie było czasu do tej pory. Pozdrawiam cieplutko

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

171. #Domnaplaży Sarah Jio 24/2019

223. Kłamca 2 Jakub Ćwiek 88/2019

161. #MistrziMałgorzata Michaił Bułhakow 16/2019