34. Renecja książki ,,Chirurg''.

źródło: empik.pl
Autor: Tess Gerritsen
Tytuł: Chirurg
Ilość stron: 383
Wydawnictwo: Albatros
Z angielskiego przełożył: Jerzy Żebrowski

Akcja książki rozgrywa się w Bostonie. Mężczyzna zwany ,,chirurgiem'', gwałci młode kobiety, torturuje, okalecza je wycinając im macicę, by w rezultacie pozbawić ich życia. Policja prowadząc dochodzenie odkrywa, że podobne zbrodnie miały już miejsce kilka lat temu. Niestety ówczesny sprawca został zabity przez ofiarę, która przeżyła -  dr Catherine Cordell. Początkowo nie wydaje się by te morderstwa coś ze sobą łączyło, po czasie okazuje się, że jednak  mają ze sobą wiele wspólnego. Być może przed laty została zabita niewłaściwa osoba? Kim zatem jest zabójca? Tego dowiecie się sięgając właśnie po tę książkę.

Jeżeli chodzi o moje odczucia, no cóż książka mnie nie zawiodła. Może się powtarzam, ale uwielbiam tego typu książki. Lubię chłonąć już od pierwszych stron pojawiającą się zagadkę w tle, uwielbiam z każdą kartką podążać za tropem jak rasowy detektyw. Nie zawsze udałoby mi się aresztować właściwego sprawcę, ale to tym bardziej mnie mobilizuje, by w kolejnej książce dopaść winnego. 

Ciągle jeszcze analizuję tę książkę i fakt okaleczenia kobiet siedzi mi w głowie. Spotkałam się kiedyś z pewną historią, w której to kobieta okaleczyła mężczyzn. Dokładnie nie pamiętam już tej historii na tyle by całkowicie ją opisać, ale postaram się. Lekarka (a może była to pielęgniarka) wracała do domu z dyżuru. Uciekł jej ostatni autobus, więc łapała autostop. W tych czasach ( mam na myśli lata 80) nie było w tym nic niepokojącego, choć wiadomo zdarzały się różnie przypadki. Po kilku minutach zatrzymał się samochód, ona korzystając z okazji wsiadła do niego. Niestety trafiła na grupę mężczyzn, którzy ją zgwałcili. Po czasie, kiedy doszła do siebie, wykorzystała fakt, że wszyscy byli pijani i pozbawiła ich przyrodzenia. Słysząc tą historię, byłam dumna z tej kobiety. Spotkała ich zasłużona kara. A może i wy znacie podobne historie z którymi chcielibyście się podzielić?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

171. #Domnaplaży Sarah Jio 24/2019

85. ,,Czasy ostateczne: Pozostawieni'' - opinia na temat filmu.

161. #MistrziMałgorzata Michaił Bułhakow 16/2019