37. ,,Dzień dobry kocham cię'' - recenzja.


Tytuł:,, Dzień dobry kocham cię''
Reżyseria: Ryszard Zatorski
Gatunek: komedia romantyczna
Premiera: 7 listopad 2014 rok
Czas trwania: 1 h 33 min.
 
Dziś postanowiłam wziąć się za naszą polską romatyczną komedie jaką jest ,,Dzień dobry kocham Cię''.
Większość opinii jakie czytałam na temat tego filmu nie była pozytywna, jednak ja nie brałam ich pod uwagę. Zamówiłam film przez internet, zasiadłam przed telewizorem w jeden z sobotnich deszczowych dni by przekonać się czy negatywne opinie są prawdziwe.

Historia przedstawiona w filmie jest dość banalna - główni bohaterowie: Szymon (Aleksy Komorowski) wpada przypadkowo na Basię (Barbara Kurdej-Szatan), w której od pierwszego wejrzenia się zakochuje. Niestety splot niefortunnych wydarzeń takich jak ,,utrata'' numeru powoduje, że zakochani nie potrafią się odnaleźć. Wynikiem tego jest planowanie przez Basię ślubu z Leonem (Łukasz Garlicki).
Jaki będzie finał, czy dojdzie do ślubu - tego możecie dowiedzieć się oglądając film. Może skusi was zwiastun:


 

Przy okazji recenzowania książki, unikałam oceny, jeżeli chodzi o film takowa ocena się pojawi za sprawą konta jakie posiadam na filmweb.plMoja ocena dla tego filmu to:
Skąd taka wysoka ocena? 
  1.  Obsada - świetną robotę w tym filmie zrobił Paweł Domagała. Jego talent komediowy potrafi każdy film ożywić, ubarwić go. Postać Lucka w którą się wcielił jest  co prawda rolą drugoplanową, ale śmiało mogę stwierdzić, że może nie tyle uratowała film, ale nie pozwolił mi osobiście go skreślić. Ponadto mam straszną słabość do Basi Kurdej-Szatan. Niepochlebne komentarze na jej temat wcale mi nie przeszkadzają. 
  2. Historia - sam w sobie scenariusz ma może kilka niedociągnięć, ale całokształt bardzo mi odpowiada. Historia jest może i błaha, ale ja lubię od czasu do czasu odskoczyć właśnie w taki świat i pomarzyć, że może i mi kiedyś coś takiego się przydarzy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

171. #Domnaplaży Sarah Jio 24/2019

223. Kłamca 2 Jakub Ćwiek 88/2019

161. #MistrziMałgorzata Michaił Bułhakow 16/2019