100. Lutowe podsumowanie książkowe.

Przed wami kolejne podsumowanie książkowe:

źródło: lubimyczytac.pl

1.
Tytuł: ,,Druga szansa''
Tytuł oryginalny: ,,Starting over''
Autor: Tony Parsons
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 384
Data wydania: sierpień 2011
Ocena: 5/10

George Bailey, jest policjantem, który podczas pościgu za przestępcą przechodzi zawał. Dzięki transplantacji udaje mu się przeżyć, jednak jego zachowanie diametralnie się zmienia, co powoduje narastanie konfliktów w rodzinie. Z czasem George zauważa, że zmiana jego zachowania źle wpływa na jego relacje z bliskimi, jednak czy nie jest już za późno na ratowanie rodziny?
Książka ta wpadła w moje ręce nieprzypadkowo - zainteresował mnie tytuł. Niestety ta pozycja mi się nie podobała, jestem nią rozczarowana.
źródł: lubimyczytac.pl
2.
Tytuł: ,,Wołyń. Siła traumy''
Autor: Maria Fredro-Boniecka
Wydawnictwo: W.A.B.
Liczba stron: 320
Data wydania: 28 września 2016
Ocena: 6/10

Po obejrzeniu jakiś czas temu filmu Wojtka Smarzowskiego chciałam sięgnąć po ,,papierową wersję" tych wydarzeń. Należę do osób, które raczej wstrzymują się od oceniania lub komentowania takich książek, bo jak ocenić, coś co ktoś przeżył. Tym razem jednak dodam swoje trzy grosze. Książka nie do końca spełniła moje wyobrażenia. Spodziewałam się większej ilości wspomnień a w sumie znalazłam tu tak naprawdę wyjaśnienia psychologa, który tłumaczył morderstwa - to moim zdaniem było niepotrzebne i zraziło mnie do tej książki.

źródło: lubimyczytac.pl
3.
Tytuł: ,,To nie jest dieta''
Autor: Anna Gruszczyńska
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Liczba stron: 240
Data wydania: 15 czerwca 2016
Ocena: 8/10

Niestety przyszło nam żyć w czasach, w których dość ważną i pożądaną cechą jest nienaganna sylwetka. Nie jestem osobą, która szczególnie przejmuje się swoją wagą, dlatego nie czekam aż w empiku przecenią książki Chodakowskiej czy Lewandowskiej. Czekałam raczej na książkę, która będzie różniła się od tych wszystkich poradników, aż dzięki portalowi czytam pierwszy w moje ręce trafiła ta oto książka. Jeżeli jesteś osobą, która ma siłę do walki, ale jednocześnie brakuje ci konsekwencji i asertywności - sięgnij po tę książkę, bo oprócz pozbycia się dodatkowych kilogramów wzmocnisz swój charakter i uwierzysz, że możesz wszystko.
źródło: lubimyczytac.pl
4.
Tytuł: ,,Gdzie jest Mia?''
Tytuł oryginalny: ,,Remebmer Mia''
Autor: Aleksandra Burt
Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 416
Data wydania: 2 czerwca 2016
Ocena: 5/10

Kiedy kupowałam tę książkę, wiązałam z nią pewne nadzieje. Byłam przekonana, że mnie zaintryguje, spowoduje, że nie będę się mogła od niej oderwać. No cóż, faktycznie momentami byłam pozytywnie zaskoczona tym co czytam, jednak zakończenie wszystko popsuło - było nijakie i... takie oklepane.


źródło: merlin.pl
5.
Tytuł: ,,Zostawić Las Vegas''
Tytuł oryginalny: ,,Leaving Las Vegas''
Autor: John O'Brien
Wydawnictwo: Jirafa Roja
Liczba stron: 192
Data wydania: 2008
Ocena:8/10

Na tę książkę trafiłam, szukając filmu o tym samym tytule, który jest dość trudno znaleźć. Na szczęście złożyło się tak, że film jest u mnie i już nie mogę się doczekać kiedy go zobaczę.
Główny bohater Ben, jest alkoholikiem, który dość przypadkowo spotyka na swojej drodze prostytutkę Serę, z którą połączy go dość specyficzna relacja. Książka ta jest przepełniona bólem, który dość długo we mnie pozostanie z racji tego, że jestem dość emocjonalnym człowiekiem.


źródło: lubimyczytac.pl
6.
Tytuł: ,,Byłam tu''
Tytuł oryginalny: ,,I Was Here''
Autor: Gayle Forman
Wydawnictwo: Bukowy Las
Liczba stron: 317
Data wydania: 23 września 2015
Ocena: 5/10

Gayle Forman porusza w książce dość trudny temat, który dotyka najczęściej młodych ludzi - chodzi o samobójstwo. Bohaterka książki Cody, próbuje za wszelką cenę poznać przyczynę śmierci swojej przyjaciółki. Czy jej się to uda?
Temat samobójstwa nie jest mi obcy, ubolewam nad tym, że autorka w tej książce przedstawiła go w sposób, który mi się nie podoba. Zabrakło mi skupienia się na tym konkretnym problemie, podejścia czysto psychologicznego, a nie wprowadzenia wątku kryminalnego.

źródło: lubimyczytac.pl
7.
Tytuł: ,,Rozgrywka''
Tytuł oryginalny: ,,The Perfect Game''
Autor: J. Sterling
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Liczba stron: 304
Data wydania: 25 października 2017
Ocena:2/10

Po ,,November 9'' poczułam, że potrafię i chcę czytać książki, które są co prawda skierowane do nastolatek, ale zawierają w sobie wiele magii, która może uzależnić. Dzięki portalowi czytam pierwszy nadarzyła się okazja, by kolejny raz sięgnąć po ten gatunek literacki. Niestety po przeczytaniu tej pozycji, postanowiłam na jakiś czas trzymać się z daleka od tego typu książek. Chyba nie nadaję się do czytania schematycznych do bólu książek, które przypominają jeden z odcinków ,,Mody na sukces;;. Główna bohaterka zakochuje się w rozchwytywanym przez wszystkie dziewczyny chłopaku. Żyją razem, po czym on zdradza ją z inną i bierze z nią ślub i... resztę doczytajcie sami. Prostota jaka bije z tej książki powoduje, że brakuje mi argumentów na to, by polecić komuś tę pozycję.

źródło: lubimyczytac.pl
8.
Tytuł: ,,Kadziu. Siatkówka & rock'n'roll''
Autor: Łukasz Kadziewicz, Łukasz Olkowicz
Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska
Liczba stron: 288
Data wydania: 18 sierpnia 2017
Ocena: 8/10

W biografiach oczekuję jednego - szczerości. Od 2007 roku interesuję się siatkówką, więc każda biografia siatkarza prędzej czy później do mnie trafi. Łukasz Kadziewicz nie należał do moich ulubionych siatkarzy, ale z tego co pamiętam jego postawa na boisku mi się podobała. Cieszę się, że w swojej książce wyłożył karty na stół, otwarcie mówił o tym, co czuł, co myślał nie owijając w bawełnę. Choć może na to za późno - urósł w moich oczach znacząco. Dzięki jego wspomnieniom łza w mym oku się zakręciła - pewne mecze już się nie powtórzą...

źródło: lubimyczytac.pl
9.
Tytuł: ,,Lustereczko powiedz przecie''
Autor: Alek Rogoziński
Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 320
Data wydania: 27 września 2017
Ocena: 8/10

Jest to moje drugie spotkanie z Różą Krull, równie udane jak to pierwsze.
Róża nie ma łatwego zadania - musi odnaleźć zabójcę wśród kandydatów na Mistera Polonii. Zadanie wcale nie jest takie proste, bo każdy z mężczyzn miał powód. Jedno jest pewne - nie wszystko jest takie oczywiste jak się wydaje na pierwszy rzut oka.


źródło: lubimyczytac.pl
10.
Tytuł: ,,Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy''
Autor: Paweł Reszka
Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
Liczba stron: 336
Data wydania: 11 kwietnia 2017
Ocena: 9/10

Po przeczytaniu tej książki czuję się jak po wyjściu z kina po seansie ,,Botoksu". Towarzyszy mi zaskoczenie, niedowierzanie, lęk przed chorobą i starością. Byłam kilka razy w szpitalu, na własnej skórze przekonałam się jak działa służba zdrowia, ale jednak opowieści lekarzy zadziałały jeszcze mocniej na moją wyobraźnię.


11.
Tytuł: ,,Uwikłanie''
Autor: Zygmunt Miłoszewski
Wydawnictwo: W.A.B.
Liczba stron: 304
Data wydania: 29 października 2014
Ocena: 8/10 

Pierwsze śledztwo prokuratora Szackiego polega na rozwiązaniu zagadki śmierci jednego z pacjentów terapii grupowej. Czy został zabity kogoś z zewnątrz, a może zamieszany w to jest ktoś z członków grupy?
,,Uwikłanie'' przypomina mi książkę Agathy Christie - kilku podejrzanych, każdy skrywa jakąś tajemnicę.


źródło: lubimyczytac.pl
12.
Tytuł: ,,Ziarno prawdy''
Autor: Zygmunt Miłoszewski
Wydawnictwo: W.A.B.
Liczba stron: 368
Data wydania: 29 października 2014
Ocena: 9/10


Drugie śledztwo Szackiego polega na znalezieniu zabójcy kobiety, cenionej działaczki lokalnej.
Książkę czytało mi się bardzo dobrze i szybko, bo sprawa morderstwa wciąga. Czasami miałam wrażenie, że autor inspirował się Danem Brownem. Podobało mi się również ironiczne podejście do postaci ojca Mateusza - jak mogło dojść to tego, że Szacki nie mijał się z nim na rynku ;).


Przeczytałam o jedną pozycję więcej niż w ubiegłym miesiącu. Jestem co prawda w trakcie czytania 13 pozycji - jest to trzecia część trylogii, z której przeczytaniem nie wyrobię się do końca miesiąca.

Jeżeli chodzi o dobór pozycji - przeczytałam 7 pozycji autorów polskich i 5 pozycji autorów zagranicznych. Tym razem polscy pisarze byli górą (56 do 25) i bardzo się z tego cieszę, po pozycje obcych pisarzy poza ,,Zostawić Las Vegas'' nie przypadły mi do gustu. 
Moją ulubioną książką z powyższego zestawienia jest ostatnia pozycja pt. ,,Ziarno prawdy'', którą serdecznie polecam. Odradzam natomiast zdecydowanie pozycję nr 7 - dawno prostota bijąca z książki, tak mnie nie przybiła.

Czytaliście jakąś pozycję z tego zestawienia - zapraszam do dyskusji.

Komentarze

  1. Najbardziej ciekawi mnie "Byłam tu" i "Lustereczko powiedz przecie" - muszę przeczytać w najbliższym czasie :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

171. #Domnaplaży Sarah Jio 24/2019

161. #MistrziMałgorzata Michaił Bułhakow 16/2019

223. Kłamca 2 Jakub Ćwiek 88/2019