108. Kwietniowe podsumowanie książkowe

Poniżej znajdziecie listę książek, jakie udało mi się przeczytać w kwietniu:

źródło: lubimyczytac.pl
1.
Tytuł: ,,Kobieta w oknie''
Tytuł oryginalny: ,,The Woman in the Window''
Autor: A.J. Finn
Wydawnictwo: W.A.B.
Liczba stron: 416
Data wydania: 30 stycznia 2018
Ocena: brak oceny

Anna Fox cierpi na agorafobie. Nie wychodzi z domu, spędzając dni w Internecie, przed telewizorem. Pewnego dnia robiąc zdjęcia sąsiadom, jest świadkiem (tak jej się przynajmniej wydaje) zabójstwa . Okazuje się jednak, że morderstwa nie było. Co w takim razie widziała Anna?Mam problem z tą pozycją, ponieważ pomimo fantastycznego zakończenia, przynajmniej przez połowę książki nudziłam się czekając na to, aż akcja się rozwinie. Rzeczywiście tak się stało i w sumie krąży takie powiedzonko, że nie ważne jak zaczynasz, ale jak kończysz, jednak ja zdecydowanie wolę od początku, poczuć (zwłaszcza w thrillerze) napięcie. Ulubiony cytat: ,,Walczyłam o życie. Widocznie wcale nie chcę umrzeć. A skoro nie chce umrzeć, to muszę zacząć żyć".

źródło: lubimyczytac.pl
2.
Tytuł: ,,Kłopoty mnie kochają''
Autor: Joanna Szarańska
Wydawnictwo: Czwarta strona
Liczba stron: 303
Data wydania: 31 stycznia 2018 19 lipca 2017
Ocena: 7/10

Ależ to była świetna lektura. Zagadka kryminalna + poczucie humoru = relaks i odprężenie.

Zojka przyjeżdża do babci w odwiedziny. W czasie jej pobytu, początkowo zostaje oskarżona o morderstwo. Z towarzyszącym jej pechem, musi udowodnić, że to nie ona jest winna. Kiedy jej się to udaje okazuje się, że to ona jest celem zabójcy.

źródło: lubimyczytac.pl
3.
Tytuł: ,,Miejsce dla dwojga''
Tytuł oryginalny: ,,A Step of Faith''
Autor: Richard Paul Evans
Wydawnictwo: Znak Literanova
Liczba stron: 272
Data wydania: 18 kwietnia 2016
Ocena: 8/10

Nie pierwszy raz spotykam się z Alanem. Po każdej wędrówce odczuwam coraz większe wrażenie, że jest moim alter ego.
Miejsce dla dwojga to kolejna część cyklu dzienniki pisane w drodze, których bohaterem jest Alan wędrujący przez całą Amerykę.
Powieść tą przeczytałam jednym tchem, nie mogąc się od niej oderwać. Lekkie pióro Richarda Paula Evans, powoduje, że emocje jakie odczuwa główny bohater, udzielają się czytelnikowi.
Ulubiony cytat: ,,Siłę miłości poznaje się w chwili rozstania".
źródło: lubimyczytac.pl
4.
Tytuł: ,,Miasto glin''
Tytuł oryginalny: ,,Cop Town''
Autor: Karin Slaughter
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 512
Data wydania: 14 września 2016
Ocena: 8/10

Emocjonujący thriller, nie pozwalający czytelnikowi oderwać się od lektury.


źródło: lubimyczytac.pl
5.
Tytuł: ,,List''
Tytuł oryginalny: ,,The Letter''
Autor: Richard Paul Evans
Wydawnictwo: Znak Literanova
Liczba stron: 320
Data wydania: 3 listopada 2014
Ocena: 8/10

,,Nie pozwól zgasnąć miłości, to ona pozwoli Ci przejść przez mrok". Piękna, inspirująca historia o miłości, która wzruszy każdego czytelnika, który otworzy się na nią. Ulubiony cytat: ,,Wartości człowieka nie mierzy się kontami bankowymi ano dyplomami uczelni. Ważne, czy jest uczciwy".


źródło: lubimyczytac.pl
6.
Tytuł: ,,Chciwość''
Autor: Marta Guzowska
Wydawnictwo: Burda Książki
Liczba stron: 350
Data wydania: 3 czerwca 2016
Ocena: 8/10

Archeolog Simona Brenner poza zawodem, który uprawia na co dzień jest również złodziejką, której zależy na znalezieniu złotego diademu Heleny Trojańskiej. Sprawy komplikują się, kiedy jej były kochanek zostaje porwany. Jak zachowa się Simona - pozwoli by kierowała nią chciwość, czy jednak uratuje swojego byłego partnera?
Książka podobała mi się bardzo. Trochę Indiany Jones w połączeniu z przygodami Jamesa Bonda trafiły w mój gust. Zdecydowanie polecam tę pozycję wszystkim tym, którzy lubią szukać skarbów.


źródło: lubimyczytac.pl
7.
Tytuł: ,,Daniel Craig. Biografia''
Autor: Sarah Marshall
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 240
Data wydania: 26 października 2016
Ocena:4/10

Daniel Craig należy do grona moich ulubionych aktorów i jest dla mnie najlepszym Bondem, bo to on swoją grą spowodował, że pokochałam tą serię i tego bohatera. Kwestią czasu było, sięgnięcie po tą pozycję, teraz jednak tego żałuję.
Książka ta nazwana została biografią, co uważam jest dużym nadużyciem. W środku nie znajdziemy nic, czego nie sposób wyczytać w internecie, czy w prasie. Autorka przytacza fragmenty zdań, jakie aktor wypowiada przy okazji filmów w jakich miał okazję występować, które moim zdaniem, są wyciągnięte z kontekstu i przedstawiają Daniela w nie najlepszym świetle.
Żal mi serce ściska, że książka, która miała być czystą rozrywką, okazała się kompletną klapą. Czekam na biografię napisaną przez Craig'a. Nawet gdyby miało to trwać kolejnych 20 lat.
Poza serią z Bondem polecam trzy filmy które są moimi ulubionymi: ,,Dom snów", ,,Zakochany głupiec" i ,,Inwazja".


8.
Tytuł: ,,Warkot''
Autor: Jarosław Rybski
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Liczba stron: 384
Data wydania: 19 lipca 2017
Ocena:6/10

Czterech muszkieterów: Jan Warkot (student), Zdzisław Kapusta ( majster z drukarni, kolega Janka z pracy), Stefan Gromił (porucznik milicji) i Ochocki (profesor) - postanawia rozwiązać zagadkę bestialskich morderstw.

Muszę przyznać, że książkę czytało mi się trudno. Mimo to, że uwielbiam kryminały, ten nieszczególnie mi się podobał. Muszę jednak przyznać, że książka niewątpliwie ma swój klimat, co pozwala mi na to by nie skreślać jej tak do końca.

źródło: lubimyczytac.pl
9.
Tytuł: ,,Lion. droga do domu''
Tytuł oryginalny: A long Way Home''
Autor: Saroo Brierley
Wydawnictwo: Znak Literanova
Liczba stron: 272
Data wydania: 23 listopada 2016
Ocena: 10/10

Ta książka pozostanie ze mną na zawsze. Podczas jej czytania odczuwałam złość, gniew, rozpacz, żal, smutek ze względu na to, co spotkało głównego bohatera.
Pięcioletni Saroo zostając sam na dworcu kolejowym, zdezorientowany wsiada do pociągu, który wywozi go z dala od domu. Jego historia na szczęście kończy się dobrze, patrząc na to co spotykało inne dzieci. Zostaje on dość szybko adoptowany, a jego nowym domem staje się Australia. Po kilkunastu latach udaje mu się odnaleźć rodzinę, co powoduje, że ta książka mimo wielkiego bólu, jaki czuje się czytając ją, daje nadzieję, o którą dziś tak trudno.
Dlaczego ta książka jest tak bliska memu sercu? Po pierwsze od dziecka nie lubię pociągów (do dnia dzisiejszego nie wiem, czym to jest spowodowane). Po drugie mając 8 lat zgubiłam się w dość dużym dla mnie mieście - Częstochowie. Zostałam znaleziona dość szybko, ale emocje, jakie mi towarzyszyły, do dziś tkwią w mojej głowie. Kiedy traci się poczucie bezpieczeństwa choć na chwilę, trudno je później odbudować.


żródł: lubimyczytac.pl
10.
Tytuł: ,,Pasażer 23''
Tytuł oryginalny: ,,Passagier 23''
Autor: Sebastian Fitzek
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 350
Data wydania: 2 marca 2016
Ocena: 8/10

Od dawna chciałam przeczytać jakąś książkę Sebastiana Fitzka. Będąc w bibliotece natknęłam się na ,,Pasażera 23''. Od początku ta książka mną zawładnęła. Nie sposób było się od niej oderwać.
Główny bohater Martin Schwarz jest policjantem, którego poproszono o wyjaśnienie pewnej sprawy, która ma związek z jego rodziną. Otóż na statku, zostaje znaleziona dziewczynka, która nie dość, że zaginęła kilka miesięcy temu, to jest w posiadaniu maskotki syna policjanta, który wraz z jego żoną zginęli podczas rejsu. Kim jest tajemnicza dziewczynka? Jak znalazła się na statku? Skąd ma misia?
Sięgnijcie po książkę, bo naprawdę warto!


Patrząc na listę książek można stwierdzić, że częściej sięgałam po zagranicznych pisarzy, ale było to zamierzone, bo ostatnio na nich narzekałam. Jak to się ma jeżeli chodzi o punktację? Różnica jest wielka - 46 do 21 dla zagranicy.

W tym miesiącu zdecydowanie pozycją która chwyciła mnie za serce jest książka pt. ,,Lion. Droga do domu''. Jej przeczytanie uświadomiło mi jak bardzo ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Kompletną klapą okazała się dla mnie ,,biografia'' Daniela Craig'a, ale o tym możecie przeczytać wyżej. Dlaczego nie oceniłam ,,Kobiety w oknie''? Sama nie do końca rozumiem swoje postępowanie. Trudno mi jest ocenić coś, obok czego ,,przeszłam'' obojętnie, nie krzywdząc przy tym autora powieści.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

171. #Domnaplaży Sarah Jio 24/2019

161. #MistrziMałgorzata Michaił Bułhakow 16/2019

223. Kłamca 2 Jakub Ćwiek 88/2019