113. Majowe podsumowanie książkowe.

Poniżej znajdziecie listę książek jakie udało mi przeczytać w maju:

1.
Tytuł: ,,Duchy Jeremiego''
Autor: Robert Rient
Wydawnictwo: Wielka Litera
Liczba stron: 296
Data wydania: 27 września 2017
Ocena: 9/10

Uwielbiam takie książki, po których pozostaje cisza, którą można zabrać ze sobą wszędzie. Kolejna książka z serii, która zmusza czytelnika do zastanowienia się nad upływającym czasem, naszym postępowaniem. Główny bohater, dwunastolatek, musi zmierzyć się z chorobą mamy. Dla każdego z nas cierpienie bliskiej osoby jest trudne, a co dopiero dla tak małego człowieka. Na przestrzeni książki dowiadujemy się jak Jeremi radzi sobie z problemami, trwamy w nich z nim do końca.2.
Tytuł: ,,Ścieżki nadziei''
Tytuł oryginalny: ,,Walking on Water''
Autor: Richard Paul Evans
Wydawnictwo: Znak Literanova
Liczba stron: 304
Data wydania: 2 lutego 2017
Ocena: 10/10

Przygoda z dziennikami pisanymi w drodze dobiegła końca. Alan odnalazł spokój i sens życia.
,,Ścieżki nadziei" to najlepsza cześć przygód Alana. Zanurzając się w niej, uwierzysz w miłość, zrozumiesz, że nie zawsze masz wpływ na to co dzieje się dookoła. Ta książka jak i reszta części mają jedną niezaprzeczalną zaletę - przywracają nadzieję.
Coś, co w pierwszej chwili wydaje się złe, ostatecznie okaże się błogosławieństwem.


 3.
Tytuł: ,,Purezento''
Autor: Joanna Bator
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 288
Data wydania: 29 listopada 2017
Ocena: 5/10

Bardzo żałuję, że ta pozycja nie spodobała mi się. Akurat teraz przydałby mi się taki spokój, jako bije z tej książki. Chyba w złym momencie sięgnęłam po tą lekturę, bo nie zdążyłam jej zrozumieć w takim wymiarze w jakim ona na to zasługuje.
,,Ze załamanym sercem można żyć, ale ze złamaną ręką nie da się pracować".
,,Kocha się tego, komu najbardziej pragnie się opowiadać".
 4.
Tytuł: ,,Czarna Madonna''
Autor: Remigiusz Mróz
Wydawnictwo: Czwarta strona
Liczba stron: 460
Data wydania: 19 lipca 2017
Ocena: 8/10

Strasznie się cieszę, że mam już tę książkę za sobą, bo od kiedy zaczęłam ją czytać, nie przespałam spokojnie żadnej nocy.Lektura ta, pochłonęła mnie bez reszty. Trudno było mi się od niej oderwać, choć momentami ciarki przechodziły mi po plecach. Jeżeli ktoś lubi się bać, niech śmiało sięgnie po tę książkę. Do tej pory nie lubiłam odczuwać strachu, ale chyba powoli się do tego przekonuję, jakkolwiek dziwnie to nie brzmi. 5.
Tytuł: ,,Cristiano Ronaldo. Biografia''
Tytuł oryginalny: ,,Cristiano Ronaldo: The Biography''
Autor: Guillem Balagué
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Liczba stron: 464
Data wydania: 23 listopada 2016
Ocena: 4/10

Na wstępie zaznaczę, że nie jestem fanką Cristiano. Co więc spowodowało, że sięgnęłam po tę biografię? Chciałam się przekonać, czy to, co przeczytam w książce zmieni moje nastawienie do niego. Niestety nic podobnego nie miało miejsca. Doceniam to, co Ronaldo robi na boisku, z podziwem zerkam na jego statystyki, ale moje serce należy od dawna do Messiego. 6.
Tytuł: ,,Dj Adamus. Historia złego chłopca''.
Autor: Piotr Wirwicki, Adam Jaworski
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 23 listopada 2016
Ocena: 8/10

Lubię biografię, w których główny bohater, nie boi się konfrontacji ze swoją przeszłością, nie próbuje za wszelką cenę przedstawić się w dobrym świetle, nie wystawia laurki ludziom z branży, by książka lepiej się sprzedała.
Sięgnęłam po tę książkę, ze względu na lokalny patriotyzm. Adam Jaworski pochodzi z Opola, a ja często tam bywam, bo mieszkam 30 km od tego miasta i mam do niego ogromny sentyment.7.
Tytuł: ,,Kości niezgody''
Tytuł oryginalny: ,,A Bone To Pick''
Autor: Charlaine Harris
Wydawnictwo: Replika
Liczba stron: 268
Data wydania: 2013
Ocena: 4/10

Przed Aurorą kolejne zadanie. W posiadłości, którą odziedziczyła odnajduje czaszkę. Czy to początek kolejnej zagadki? Z pewnością rozwiązanie jej nie będzie takie proste.
Muszę przyznać, że ten kryminał mnie rozczarował. Zagadka kryminalna ujawniona została dopiero w połowie, co wprowadziło mnie w lekką dezorientacje. Dla mnie kryminał musi mieć ręce i nogi, a tu mi tego zabrakło.8.
Tytuł: ,,Wózkiem przez świat''
Autor: Zbigniew Graczyk
Wydawnictwo: Ridero
Liczba stron: 296
Data wydania: grudzień 2017
Ocena: 9/10

Zbigniew Graczyk, poprzez książkę jaką wydał, uczy nas czytelników, że nie istnieją żadne blokady, które mogłyby nas powstrzymać przed spełnianiem marzeń, albo tak jak w jego przypadku, przed podróżowaniem. Pan Zbigniew, mimo swojej niepełnosprawności, za pośrednictwem książki udowadnia nam, że niemożliwe nie istnieje, że chcieć to móc. W sposób lekki i przyjemny z dodatkiem zdjęć, opowiada nam, o krajach jakie dane było mu zwiedzić.
Na ostatniej stronie, autor książki otwarcie przyznaje, że dedykuje tę książkę osobom leniwym, by chciało im się chcieć. Zdecydowanie popieram ten apel i myślę, że ta lektura odniosła pożądany skutek. Cieszę się ogromnie, że z kilkunastu pozycji jakie mogłam wybrać na portalu czytampierwszy.pl, sięgnęłam właśnie po tą.9.
Tytuł: ,,Zanim będzie za późno''
Tytuł oryginalny: Hyacinth Girls
Autor: Lauren Frankel
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 352
Data wydania: 29 października 2015
Ocena: 7/10

,,Kiedy umierasz, twoja historia przestaje być twoja".

,,Zanim będzie za późno" jest debiutem w pisarskiej karierze Lauren Frankel. Jak na pierwszy raz, autorka poradziła sobie całkiem dobrze. Cieszę się, że poruszyła problem przemocy wśród nastolatków, który dotknął każdego z nas. Atakowałaś, czy byłaś atakowana. Dręczyłaś, czy cię dręczono? Masz odwagę się to tego przyznać????!!!! Doświadczyłam na własnej skórze agresji, która miała miejsce w szkole, więc doskonale wiem, co czuła bohaterka książki.
Zastanawiam się od dawna, co musi dziać się w głowie człowieka, który próbuje popełnić samobójstwo. Kieruje nim egoizm, odwaga, a może jeszcze coś innego?


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

171. #Domnaplaży Sarah Jio 24/2019

161. #MistrziMałgorzata Michaił Bułhakow 16/2019

223. Kłamca 2 Jakub Ćwiek 88/2019