126. Sierpniowe podsumowanie książkowe.

Poniżej zaprezentuję wam listę książek jakie udało mi się przeczytać w sierpniu:

1.
Tytuł: ,,Kryminalistka''
Autor: Joanna Jodełka
Wydawnictwo: Świat książki
Liczba stron: 320
Data wydania: 18 marca 2015
Ocena: 7/10

Joanna - główna bohaterka książki, zabiła dwie osoby. Jak do tego doszło? Musicie koniecznie przeczytać ten kryminał. Nie napiszę więcej, bo nie chce wam psuć przyjemności jaką będziecie odczuwać czytając tę pozycję.

Mimo, że od początku książki mamy przyjemność poznać główną bohaterkę, jej myśli, emocje jakimi się kierowała, to tak naprawdę do samego końca jej nie rozgryziemy i to jest w tym najlepsze. Jeżeli lubicie powieści kryminalno-psychologiczne to sięgnijcie po tę pozycję bez zastanowienia.


2.
Tytuł:,,Autobiografia. Chuck Norris''
Autor: Chuck Norris
Wydawnictwo: Erica
Liczba stron: 284
Data wydania: 2006
Ocena: 8/10

Kiedy wzięłam tę książkę do rąk, wiedziałam, że przyjemnie spędzę czas z nią czas. Gdy czytałam rozdział poświęcony serialowi ,,Strażnik Teksasu" łza w mym oku się zakręciła, bo przypomniałam sobie, że kiedyś wzdychałam do Norrisa. Kurcze, to były piękne czasy. Może warto wrócić do tej produkcji...?


3.
Tytuł: ,,Uwaga! To może być miłość''
Autor: Mhairi McFarlane
Wydawnictwo: Pascal
Liczba stron: 445
Data wydania: 4 czerwca 2014
Ocena: 5/10

Anna w szkole średniej doznała upokorzenia ze strony Jamesa. Po latach przychodzi im razem pracować. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że James, nie poznaje Anny, która z brzydkiego kaczątka, stała się piękną, atrakcyjną kobietą. Czy ukryty żal, nie stanie na drodze rodzącej się sympatii?

,,Wszyscy się przecież boimy najróżniejszych rzeczy, które nas nie zabijają. Przez całe życie staramy się och unikać. A w końcu uświadamiamy sobie, że należało się bać tego, że zmarnujemy sobie życie właśnie na ich unikaniu".

Biorąc się za romansidło, wiem, że powinnam spodziewać się pewnego schematu, przewidywalności i dobrego zakończenia, a jednak zawsze mam nadzieję, że coś mnie zaskoczy. Kolejny raz moje oczekiwania były zbyt wygórowane. Co prawda, akurat ten romans nie był przesłodzony, ale wynikająca z niego pewna naiwność i prostota spowodowała, że się troszkę złamałam.


4.
Tytuł: ,,Boskie lato''
Tytuł oryginalny: ,,Barefoot Summer''
Autor: Denise Hunter
Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 3 października 2016
Ocena: 8/10

Madison 10 lat temu straciła bliską osobę - brata bliźniaka. Chcąc uporać się z tragedią postanawia dokonać czegoś, co nie udało się jej bratu - wygrać regaty. Problem polega na tym, że nie potrafi pływać, ani prowadzić łodzi. Postanawia wziąć kilka lekcji, których udzieli jej Beckett - chłopak o złej reputacji, do którego Madison nie pała sympatią.

Czy bohaterowie książki będą na tyle odważni, by dać się ponieść uczuciu? A może jest coś lub ktoś kto im w tym przeszkodzi?

Wiem jak mój opis brzmi schematycznie, ale nie do końca tak to wygląda. Jest w tej książce coś, co powoduje, że z ręką na sercu mogę ją polecić. Może to zasługa okładki, która skłoniła mnie do wypożyczenia tej pozycji? Albo historii, na którą warto się otworzyć, by ją zrozumieć.
PS. Pierwszy raz nie potrafię oprzeć się mężczyźnie z okładki - zdecydowanie mój typ. 😋😆


5.
Tytuł: ,,Lot widmo''
Tytuł oryginalny: ,,Ghost Flight''
Autor: Bear Grylls
Wydawnictwo: Pascal
Liczba stron: 480
Data wydania: 23 września 2015
Ocena: 9/10

Główny bohater książki Will Jaeger musi:
- odnaleźć swoją żonę o syna,
- wyjaśnić przyczynę domniemanego samobójstwa swojego kolegi,
- zbadać tajemnicę myśliwca odnalezionego w amazońskiej dżungli.
Czy te wątki, są ze sobą połączone? Dowiecie się tego sięgając po książkę.

Choć książkę klasyfikuje się jako thriller, dla mnie była to dobra przygodowa pozycja z dużą dawką nawarstwiających się tajemnic.

Krótkie rozdziały, dobrze prowadzone wątki, wartka akcja powodują, że książkę czyta się szybko. Uważajcie tylko by oddychać 😉


 6.
Tytuł: ,,Taniec ze świetlikami''
Tytuł oryginalny: ,,Dancing with Fireflies''
Autor: Denise Hunter
Wydawnictwo: Dreams
Liczba stron: 384
Data wydania: 3 kwietnia 2017
Ocena: 8/10

Bohaterami drugiego tomu serii Chapel Springs są Jade (siostra Madison z 1 części) i Daniel (bliski przyjaciel rodziny Mc'Kinley'ów).

Jade opuściła rodzinny dom po zawodzie miłosnym jakiego doznała ze strony Becketta. Wróciła przywożąc ze sobą tajemnicę, która ma związek z przykrą sytuacją jaka ją spotkała spotkała.

Daniel od lat podkochujący się w Jade, widzi szansę w jej powrocie. Chce zawalczyć o jej uczucie.

Czy sekret jaki skrywa główna bohaterka nie stanie na przeszkodzie ich miłości?

Zdecydowanie cześć druga jest lepsza od pierwszej, bo od początku dostajemy zaopatrzeni w dużą dawkę emocji. Książka ta przypomniała mi dlaczego kiedyś lubiłam czytać romanse.


7.
Tytuł: ,,Księga snów''
Tytuł oryginalny: ,,Das Traumbuch''
Autor: Nina George
Wydawnictwo: Otwarte
Liczba stron: 424
Data wydania: 2 lutego 2017
Ocena: 7/10

Nie wiem co napisać. ,,Księga snów'' to lektura, która odebrała mi mowę. Nie potrafię opisać co czuję po jej przeczytaniu. Szczerze powiedziawszy to boję się tego, co w niej znalazłam.

Bohaterami powieści są 3 osoby: Henri - mężczyzna, który po uratowaniu tonącej dziewczynki zapada w śpiączkę, Eddie - była partnerka Henriego i Sam - jego syn. Oboje czuwają przy najbliższej im osobie, wierząc że się wybudzi.

,,Dorosłość wcale nie oznacza, że człowiek staje się mądrzejszy. Najczęściej staje się głupcy.
,,Może wszyscy jesteśmy tylko historiami, które właśnie ktoś czyta".

Nie wyobrażam sobie tego uczucia niepewności jakie towarzyszy osobom czekającym na powrót osoby będącej w śpiączce. Tego stanu zawieszenia w jakim znajduje się osoba w takim stanie.


8.
Tytuł: ,,Dwa pocałunki''. Prawdziwa opowieść o miłości i stracie''.
Tytuł oryginalny: ,,Two Kisses for Maddy: A Memoir of Loss and Love''.
Autor: Matthew Logelin
Wydawnictwo: Między słowami
Liczba stron: 352
Data wydania: 30 października 2017
Ocena: 5/10

Z przykrością stwierdzam, że historia zawarta w książce mnie nie ujęła. Autor a zarazem bohater wydarzeń nie jest pierwszym ani ostatnim mężczyzną, którego żona umarła po porodzie. Zabrakło mi w tej opowieści delikatności, subtelności. W zamian za to, dostałam sztuczną opowieść, którą mam wrażenie ktoś podrasował, by podobała się czytelnikowi. Wielu z was wydam się osobą cyniczną, jednakże nie jestem w stanie inaczej podejść do tego, co przeczytałam. Możliwe, że problem nie tkwi w historii, lecz w sposobie jej przedstawienia. Może powinna opisać ją osoba, której bezpośrednio nie dotyczyły te wydarzenia...


 9.
Tytuł: ,,Willow''
Tytuł oryginalny: ,,Willow''
Autor: Virginia Cleo Andrews
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 464
Data wydania: 10 stycznia 2017
Ocena: 7/10

Willow, bohaterka książki jest adoptowaną dzieckiem. Po śmierci rodziców odnajduje pamiętnik, z którego jasno wynika, że mężczyzna, który wychowywał ją od najmłodszych lat jest jej prawdziwym tatą. Nie chciał by się o tym dowiedziała, ponieważ była owocem jego romansu z pacjentką szpitala psychiatrycznego, który sam prowadził. Willow chce poznać prawdę, w tym celu postanawia odnaleźć swoją matkę.

Choć scharakteryzowano tą pozycję jako romantyczny thriller, to tak naprawdę dla mnie to jest dramat. Główna bohaterka wystawiana jest na ciężkie próby. Śmierć ojca, rozstanie z chłopakiem, szukanie matki, romans z młodym prawnikiem, co do którego uczuć chyba nie do końca można być pewnym. Raczej nie za dużo w tej powieści jest dobrych emocji.


10.
Tytuł: ,,Gliny z innej gliny''
Autor: Marcin Wroński
Wydawnictwo: W.A.B.
Liczba stron: 320
Data wydania: 6 czerwca 2018
Ocena: 7/10

Nie miałam wcześniej do czynienia z twórczością Marcina Wrońskiego, a co za tym idzie z komisarzem Maciejewskim, więc za bardzo nie mam się do czego odnieść. ,,Gliny z innej gliny" to zbiór opowiadań, których bohaterem się wyżej wymieniony komisarz. W skład powieści wchodzą:
-,,Trupów hurtowo trzech" Marcina Wrońskiego,
-,,Podwójny nelson Ryszarda Ćwirleja,
-,,Złota robota" Marcina Wrońskiego,
-,, Sejf" Andrzeja Pilipiuka,
-,,Trzej przyjaciele z budowy" Marcina Wrońskiego,
-,,Ten cholerny wrzesień" Roberta Ostaszewskiego
-,,Gliny z innej gliny" Marcina Wrońskiego,
-,,Kryptonim Fatum" Marcina Wrońskiego.
Ostatni rozdział noszący tytuł ,,Dziesięć lat z Zygą Maciejewskim" to podsumowanie serii.

Sięgając po tę książkę, nie sądziłam, że aż tak mi się ona spodoba, ponieważ nie mam zbyt dobrych doświadczeń z kryminałami retro. Zdecydowanie zostałam mile zaskoczona. Myślę, że niebawem sięgnę po wcześniejsze tomy.

Opowiadanie które podobało mi się najbardziej? Zdecydowanie pierwsze. Komisarz prowadzi sprawę napadu na kobietę, jej nienarodzone dziecko, oraz zabójstwo jej kochanka. Podejrzany jest oto były mąż, który niedawno wyszedł z więzienia. Czy to on jest winny?


Komentarze

 1. Żadnej z tych książek nie czytałam, gdyż nie są to moje klimaty. Gratuluję takiego wyniku, mi udało się przeczytać 9 książek :D
  Pozdrawiam, Girl in books

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny wynik! I kilka wspaniałych książek :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nigdy nie wzdychałam do Chucka :P ale uwielbiałam żarty o nim :)
  Nie czytałam żadnej z książek wymienionych, ale pierwsza kusi najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. całkiem sporo udało ci się przeczytać ;) i to jakie tytuły !
  pozdrawiam
  jeszczerozdzial

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

171. #Domnaplaży Sarah Jio 24/2019

223. Kłamca 2 Jakub Ćwiek 88/2019

161. #MistrziMałgorzata Michaił Bułhakow 16/2019