144. Historia ludzi sukcesu

Witajcie. Dziś przed wami kilka osób które osiągnęły sukces. Czemu akurat oni? Bo pierwsi przyszli mi do głowy. Dzisiejszy wpis ma was przekonać, że mimo iż ktoś jest biedny, może zostać milionerem. Wystarczyć chcieć i mieć odrobinę szczęścia. Więc zaczynamy.


1.Henry Ford
Od dziecka był zafascynowany techniką, miał praktyki w różnych zakładach mechanicznych, co sprawiło, że Henry spowodowało produkcje tanich zegarków. W 1896r. Zbudował swój pierwszy prototyp samochodu. Z firmy Cadillac Motor Company sam odszedł po tym, jak pokłócił się ze współudziałowcami. Dopiero gdy miał na karku 44 lata wprowadził na rynek Forda T. Do 1927r. sprzedał ponad 15 milionów Fordów T.

A teraz mała ciekawostka:

Antysemickie poglądy Forda zwróciły uwagę Adolfa Hitlera, dla którego Ford stał się inspiracją. Po dojściu do władzy Hitlera obaj zostali przyjaciółmi. W 1939 roku Ford przekazał Hitlerowi prezent urodzinowy w wysokości 35 tysięcy marek. Hitler odznaczył Forda wysokim orderem III Rzeszy – Orderem Orła Niemieckiego. Przywódca NSDAP posiadał w gabinecie tylko jeden portret i był to portret Forda.

2.Albert Einstein
Był fizykiem, w jednym ze swoich listów napisał "Moi rodzice martwili się, ponieważ zacząłem mówić za późno i zwrócili się z prośbą o pomoc do lekarza z tego powodu. Nie potrafię powiedzieć, ile wtedy miałem lat, ale na pewno nie mniej niż trzy". Jest możliwe, że Einstein w wieku ok. 16 lat rozważał ważny eksperyment myślowy. Wspomniał o tym publicznie po raz pierwszy ponad pół wieku później, w swoich ,,Notach autobiograficznych’’. Twórca szczególnej teorii względności i autor wynikającej z niej równoważności masy i energii, sformułowanej słynnym wzorem E = mc2.
3.Thomas Edison
Słynny z udoskonalenia telefonu bella, użycie cewki indukcyjnej, mikrofonu węglowego, fonografu, opatentował żarówkę elektryczną, pracował również nad wzbogaceniem rudy żelaza, gdzie później zbudował akumulator zasadowy niklowo-żelazowy. Po wynalezieniu żarówki Edison założył firmę Edison Electric Light Company, która w 1911 roku przekształciła się w działającą do dziś (obecnie największą na świecie spółkę kapitałową) firmę General Electric.
W wieku 15 lat brał udział w groźnym wypadku kolejowym, na skutek którego utracił częściowo słuch i przestał jeździć z ojcem po kraju.

4.Kamil Stoch
Od dzieciństwa chciał zostać skoczkiem, w wieku 12 lat skoczył w Zakopanem 128 cm, jego autorytetem był Adam Małysz, a teraz skacze lepiej niż on. Debiutem w PŚ jest 17 stycznia 2004r. W Zakopanem(49. Miejsce), Pierwsze punkty w 2005r. W Pragelato (7miejsce), pierwsze podium i zwycięstwo 2011 w Zakopanem (1 miejsce), rekord życiowy to 251,5m na Letalnicy w Planicy 2017r.


5.Michał Winiarski
Jako jeden z niewielu polskich zawodników zna smak zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Był kapitanem reprezentacji juniorów w 2003 roku, która zdobyła mistrzostwo Europy i jest nim teraz w wydaniu seniorskim. Gra na pozycji przyjmującego, oprócz reprezentacji gra w klubie Skra Bełchatów (z chwilową przerwą).Informacje pochodzą z źródła: wikipedia.pl i z mojej głowy :-)

Komentarze

 1. Chciałabym być tak mądra i coś wynaleźć 😂
  Podziwiam każdego sportowca, naukowca etc i zgadzam się z tym, że wystarczy chcieć i mieć szczęście.. a zwłaszcza szczęście. W dzisiejszych czasach można mieć papierek, wiedzę z kosmosu, ale czasami bez znajomości można nic nie osiągnąć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święte słowa. ☺️ To życzę powodzenia w odnalezienia czegoś. 😊

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

171. #Domnaplaży Sarah Jio 24/2019

161. #MistrziMałgorzata Michaił Bułhakow 16/2019

223. Kłamca 2 Jakub Ćwiek 88/2019