155. #Niewyjaśnioneokoliczności Richard Shepherd 10/2019Tytuł: ,,Niewyjaśnione okoliczności''
Autor: Richard Shepherd
Wydawnictwo: Insignis


Sięgnęłam po tę książkę dzięki temu, że Empik znacząco obniżył jej cenę. Później okazało się, że jest ona również dostępna na portalu czytampierwszy.pl. Nie ma to ja upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.


Okładka
Okładka jest prosta w odbiorze. Od razu informuje nas, że w środku będziemy mieli do czynienia ze światem lekarskim. Stąd między innymi na zdjęciu skalpel czy nożyczki.

Spis treści
Spis treści w tej książce nie występuje. Myślę, że jego obecność byłaby zbędna, z uwagi na brak tytułów, przy poszczególnych rozdziałach.

Ilość stron
Książka posiada 456 stron. Może wydawać się to dużo i tak w zasadzie jest. Myślę jednak, że dla osoby, którą ten temat zainteresuje będzie w sam raz.

Rozdziały
Książka posiada 33 rozdziały, które nie są w żaden sposób zatytułowane.
 
Opis
Nie trudno się domyślić, że bohaterem tej książki jest doktor Richard Shepherd. Zdradza nam tajniki swojego zawodu, niejednokrotnie zahaczając o swoje prywatne życie. Dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem nie nudząc czytelnika. Zdradza nam wiele ciekawostek, o których nie każdy ma pojęcie.

Długość czytania
Na przeczytanie książki poświęciłam 4 dni. Pewnie dałoby się szybciej, ale musiałam sobie dawkować wiedzę medyczną. 

Cytaty
- ,,Każde zwłoki mają do opowiedzenia swoją historię'',
- ,, W mojej pracy nie mogę mieć wątpliwości. Tymczasem zawsze jestem ich pełen. Albowiem tylko jedno jest pewne: możliwości jest bez liku''.

Moja opinia + ocena 
Książka bardzo mi się podobała. Nawet przez moment nie czułam się znudzona podczas jej czytania. Wręcz przeciwnie. Kilka razy zdarzyło mi się sięgnąć po nią w okolicach 22, by poznać dalszy ciąg życiorysu dość niezwykłego człowieka. Początkowo wydawało mi się, że to co znajdę w książce wyda mi się przeciętne. Bo co może mnie zainteresować w człowieku, który na co dzień zajmuje się zwłokami? Zmieniłam zdanie po pierwszym rozdziale i przepadłam bez reszty. Ode mnie mocne 8/10.


Komu polecam?
Polecam tę książkę osobom, które lubią czytać kryminały. Ta pozycja będzie świetnym uzupełnieniem wiedzy, jakiej nie zawsze możemy się doczekać w wymienionym przeze mnie wyżej gatunku.


Książkę znajdziecie na portalu czytampierwszy.plKomentarze

  1. Widziałam tę książkę wiele razy na instagramie, jednak niezbyt mnie do niej ciągnęło, więc nawet nie sprawdzałam o czym ona jest. Nadal jakoś nieszczególnie chcę się za nią zabierać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam tę książkę w planach /bookoholik27

    OdpowiedzUsuń
  3. Kurka wodna, czytałam jednym okiem, bo mam tę książkę na półce i nie chciałam sobie zaspoilerować :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

171. #Domnaplaży Sarah Jio 24/2019

223. Kłamca 2 Jakub Ćwiek 88/2019

161. #MistrziMałgorzata Michaił Bułhakow 16/2019