167. #KubaWojewódzkinieautoryzowanabiografia Kuba Wojewódzki 20/2019

Tytuł: ,,Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia''
Autor: Kuba Wojewódzki
Wydawnictwo: Wielka litera
Na tę książkę czekałam od dawna. Dlaczego? Kuba Wojewódzki to człowiek, który w jakimś sensie mnie interesuje. Po prostu lubię tego gościa, uważam go za jednego z inteligentniejszych ludzi w tym kraju. Sięgnięcie po książkę jego autorstwa było formalnością.

Okładka
Jak na króla telewizji przystało, okładki innej niż twarz Kuby nie można było się spodziewać ;)

Spis treści
Spis treści nie występuje w tej książki. Choćby z powodu braku rozdziałów.

Ilość stron
Książka posiada 488 strony. Jeżeli chodzi o życiorys autora to wydaje mi się to za mało. Można by się pokusić o drugą część jego życiowych perypetii. Miałam wrażenie, że dość ogólnikowo Kuba podszedł do tematu.

Rozdziały
Książka nie posiada rozdziałów. Z jednej strony jest to dobry zabieg bo pozwala utrzymać wszystko w jednym ciągu. Jednak to zlewanie się informacji, niektórym wydawać się może uciążliwe.  

Opis
Biografia Kuby, jak się nie trudno domyślić jest opisaniem jego barwnego życiorysu. Dziennikarz dzieli się z fanami swoimi poglądami, uczuciami, refleksjami. Opowiada nam o relacjach z innymi ludźmi.

Długość czytania
Przeczytanie tej książki zajęło mi 5 dni. Sama nie wiem z czego to wynikało. Może przyczyna tkwi w braku rozdziałów, które nadawały by jakieś tempo.

Cytaty
-,,A jak mawiał klasyk, wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, więc ja postawiłem na tę pierwszą''.
-,, Nie żartuj nigdy z głupszymi od siebie''.


Moja opinia + ocena 
Kubę się kocha albo nienawidzi. Ktoś ostatnio w jednym z wywiadów powiedział coś w stylu: dobrze, że nie wiedzą jaki naprawdę jestem, bo nie daliby mi spokoju. Myślę, że jest to adekwatne do tego, jakim człowiekiem jest Kuba. Z jego życiorysu między wierszami jasno wynika, że jest on człowiekiem wrażliwym, inteligentnym, oczytanym, z poczuciem humoru. Na co dzień tego nie pokazuje, ale nie ma co się temu dziwić. Osoby publiczne muszą chronić swoją prywatność. Każda z nich ma na to swój sposób. Jeżeli chodzi o książkę, myślę, że ci którzy na bieżąco śledzą poczynania Kuby mogą odczuć, że nie znaleźli w niej odkrywczego. Może to kwestia tego, że przytacza on wiele rozmów z programu. Ja nie śledziłam kariery Kuby od początku, więc nie miałam takiego poczucia. Mój ulubiony fragment książki to wspomnienia o Ani Przybylskiej. Tych dwoje łączyła szczególna więź, o którą tak trudno w show biznesie. Ode mnie 7/10.

Komu polecam?
Polecam tę książkę fanom Kuby Wojewódzkiego.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

171. #Domnaplaży Sarah Jio 24/2019

161. #MistrziMałgorzata Michaił Bułhakow 16/2019

223. Kłamca 2 Jakub Ćwiek 88/2019