186. #Gdziejestprezydent James Patterson, Bill Clinton 36/2019
Tytuł: ,,Gdzie jest Prezydent?
Autor: James Patterson, Bill Clinton
Wydawnictwo: Znak

Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ byłam jej ciekawa. Czy zostałam zaspokojona? A może czuję niedosyt? Poniżej poznacie odpowiedź.


Okładka
Z Prezydentem kojarzy się jedno miejsce czyli Biały Dom, co zostało uwiecznione na okładce. Muszę przyznać, że został on pokazany w dobrym świetle.

Spis treści
Spis treści znajduje się na końcu książki. Zdziwiłam się, bo widząc tak dużą liczbę rozdziałów, w ogóle się go nie spodziewałam.

Ilość stron
Książka liczy sobie 544 strony. Liczba może przerażać, ale tę historię można skrócić o co najmniej 100 stron. W jaki sposób? Wystarczyłaby oszczędność papieru polegająca na unikania rozdziałów mających kilka wersów.

Rozdziały
Książka posiada 128 rozdziałów. Nie mam pojęcia po co ich aż tyle. Domyślam się, że miały za zadanie nadawać tempo akcji, ale chyba nie do końca się im to udało.

Opis 
Głównym bohaterem książki jest prezydent USA - Jonathan Ducan. Ma on za zadanie stawić czoła najgroźniejszemu atakowi terrorystycznemu w historii. Kto w tej szalonej układance jest wrogiem, a kto sprzymierzeńcem? Komu zależało, by doprowadzić do tej sytuacji? Czy uda się powstrzymać terrorystów przed zamachem?

Długość czytania
Przeczytanie tej książki zajęło mi 4 dni. Uwierzcie mi, były to dość długie dni. Momentami miałam wrażenie, że tej książki tak szybko nie skończę. Bardzo nie lubię mieć takiego poczucia. Ale na szczęście to już za mną. 

Moja opinia + ocena
Byłam przekonana, że książka od początku mnie zainteresuje. Jednak po ,,Krucyfiksie'' dopadł mnie książkowy kac i tak naprawdę żadna pozycja nie miała zbytnio szans, by ułatwić mi jego zniknięcie. Między mną a tą książką od początku nie było chemii. Myślałam, mimo opis z okładki, że będę miała do czynienia z kryminałem, w którym do samego końca szuka się głowy państwa. Tak się jednak nie stało, co powoduje, że do tej pory nie rozumiem tytułu. Nie klei mi się on z tym co zastałam książce. Wolałabym jednak przez całą książkę szukać prezydenta aniżeli patrzeć jak powstrzymuje on zamach. Ode mnie 5/10.

Komu polecam?
Polecam tę książkę fanom historii, w których bohaterem jest prezydent.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

171. #Domnaplaży Sarah Jio 24/2019

161. #MistrziMałgorzata Michaił Bułhakow 16/2019

223. Kłamca 2 Jakub Ćwiek 88/2019