187. #WelcometospicyWarsaw Patrycja Strzałkowska 37/2019
Tytuł: ,,Welcome to Spicy Warsaw''
Autor: Patrycja Strzałkowska
Wydawnictwo: Pascal

Do sięgnięcia po tę książkę zachęciła mnie opinia Gosi prowadzącej profil pod nazwą @ladymargot. Była to jedna z niewielu opinii, która nie obrzuciła błotem tej książki. Postanowiłam jej zaufać. Co z tego wyszło - zobaczycie poniżej.Okładka
Myślę, że okładka zdecydowanie oddaje treść książki. Jest prosta w odbiorze, co powoduje, że nie odbiega znacząco od treści.

Spis treści
Spis treści znajduje się na początku książki. Bardzo mnie to cieszy, bo lubię wiedzieć od razu z czym będę miała do czynienia.

Ilość stron
Pozycja posiada 256 stron. W sumie nie jest to aż tak dużo, jakby mogło się wydawać na początku. Oczywiście mam tutaj na myśli tematy jakie są poruszane. Z jednej strony jest to studnia bez dna, ale też można przesadzić opisując rzeczy niekonieczne przeznaczone dla osób trzecich. Trzeba zachować równowagę i myślę, że autorce się to udało.

Rozdziały
W książce napotkamy na 10 rozdziałów. Są one zatytułowane w różny sposób. Najczęściej jest to wstęp do danej historii.

Opis 
Bohaterka książki jest Pani Emocja, którą ukazuje nam nocne życie Warszawy z dość zaskakującej strony. Jak sama nazwa spicy wskazuje, będzie wulgarnie, ostro a nawet momentami drastycznie. Razem z narratorką uczestniczymy imprezach, w których najważniejszymi kompanami są alkohol i narkotyki. Przeżywamy jej miłosne rozczarowania oraz obserwujemy jej pławienie się w luksusie.

Długość czytania
Przeczytanie tej książki zajęło mi kilka godzin. Naprawdę nie trzeba poświęcać więcej czasu. Książka jest napisana w sposób przystępny dla prostego odbiorcy, co powoduje, że czyta się ją naprawdę szybko.

Cytaty
-,,Ile miłości i troski dasz innym, tyle na pewno do ciebie wróci. Tylko dlaczego nie może się to stać dokładnie w tym samym czasie'',
-,,Prawdziwi przyjaciele nie pozwolą ci robić głupich rzeczy samemu''.

Moja opinia + ocena
Może nie jest to pozycja wysokich lotów, ale na pewno znajdzie się kilka osób, które po nią sięgną, choćby z ciekawości. Umówmy się, takie książki też muszą powstawać. Gdzieś mignęła mi opinia, że jest to kobieca odpowiedź na ,,Ślepnąc od świateł''. Pod żadnym pozorem proszę się tym nie sugerować i nie zestawiać ze sobą tych dwóch książek. Osobiście nie zamierzam wystawiać żadnej oceny tej książce, bo trudno mi się na czymś oprzeć. Język tej książki jest prosty. Z daleka widać, że pisała tę książkę osoba nie mająca na co dzień styczności z pisaniem. Może i tematy o których mowa w środku są szokujące, ale nie jest to nic nowego. Po prostu jest teraz moda na pisanie książek tego typu.

Komu polecam?
Polecam tę książkę osobom, które od czasu do czasu lubią sięgnąć po rozrywkową książkę. 

Komentarze

 1. Posiadam tę książkę na swojej półce, gdyż byłam bardzo zaintrygowana, co ta dziewczyna z Królowych Życia może napisać. Ostatnio na instagramie wydawnictwa pojawiła się informacja o nowej powieści autorki. Bardzo chciałabym przeczytać obie te książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedawno kupiłam drugą książkę tej autorki, ale na razie nie sięgnę po nią. Muszę zrobić sobie mały reset dotyczący tych klimatów.

   Usuń
 2. Może nie będzie aż tak źle. Tę książkę dość szybko się czyta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli na pewno coś dla mnie :) Nawet jak nie są to wysokie loty to jako przerywnik jak najbardziej jest to mile widziane u mnie na półeczce =D

  Ściskam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zupełnie nie moja tematyka, tylko utwierdziłam się w fakcie, że to nie jest coś dla mnie :D pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem. Mam podobne odczucia już po przeczytaniu tej książki. To nie była lektura tak do końca dla mnie.

   Usuń
 5. Gdybym nie miała co czytać to bym po nią sięgnęła, ale nie teraz.

  OdpowiedzUsuń
 6. To raczej nie moja tematyka ;P

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

171. #Domnaplaży Sarah Jio 24/2019

223. Kłamca 2 Jakub Ćwiek 88/2019

161. #MistrziMałgorzata Michaił Bułhakow 16/2019