197. Nie mów nikomu Harlan Coben 46/2019Tytuł: ,,Nie mów nikomu''
Autor: Harlan Coben
Wydawnictwo: Albatros


Po książki Cobena chciałam zabrać się już dawno, tym bardziej kiedy w telewizji zobaczyłam dwa seriale na podstawie jego książek tj. ,,Jedyna szansa'' i ,,Tylko jedno spojrzenie''. Kiedy w końcu dorobiłam się całej kolekcji, stwierdziłam, że to najlepszy moment, by zacząć tą fascynującą przygodę.


Bohaterem książki jest David Beck, który podczas wspólnego wypadu nad jezioro stracił żonę. Mija osiem lat. Pewnego dnia mężczyzna otrzymuje wiadomość, z której wynika, że Elizabeth żyje. Postanawia na własną rękę odkryć prawdę nim dopadną go tajemniczy zabójcy i policja, która podejrzewa go o zamordowanie małżonki.


,,Są takie miejsca, do których nie należy zapuszczać się myślami, ale one i tak tam podążają''.


Moją uwagę od początku zwróciła okładka. Patrzę na nią i chętnie znalazłabym się w tej łódce, by nasiąknąć klimatem. Z takim wrażeniem zasiadłam do czytania książki, które nawet na moment nie zniknęło. Ja wiedziałam, że Coben dobrze pisze, ale wiecie wiedzieć to jedno a przekonać się na własnej skórze to drugie. Muszę przyznać, że historia mnie trochę zawiodła. Praktycznie od początku domyślałam się zakończenia, choć momentami zostawałam zaskakiwana niespodziewanymi zwrotami akcji. Tak naprawdę to one znacząco wpłynęły na moją oceną, bo bez nich byłoby znacznie gorzej. Miałam, jak na pierwsze spotkanie zbyt wielkie oczekiwania. Spodziewałam się, że powieść zwali mnie z nóg. A może to i lepiej, że nasza ,,znajomość'' zaczęła się nieco spokojniej. Widocznie przyjdzie czas na fajerwerki. Ode mnie mocne 7/10.

Komentarze

 1. Kojarzę tego autora, jednak nigdy nie interesowały mnie jego książki. Nadal niezbyt mnie do nich ciągnie, a już nieszczególnie po Twojej recenzji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem :). Sama mam takich autorów, którzy jakoś nigdy szczególnie mnie nie interesowali mimo samych pozytywnych opinii.

   Usuń
 2. Zdecydowanie nie są to moje klimaty, więc raczej nie sięgnę po ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam jedną jego książkę, ale nawet się za nią nie wzięłam. Wylądowała za to w bibliotece, gdzie jest dość często czytana ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem. Dobry pomysł, na książki, na które nie mamy ochoty.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

171. #Domnaplaży Sarah Jio 24/2019

223. Kłamca 2 Jakub Ćwiek 88/2019

161. #MistrziMałgorzata Michaił Bułhakow 16/2019