228. ,,Stranger Things. Ciemność nad miastem'' Adam Christopher 96/2019
Tytuł: ,,Stranger Things. Ciemność nad miastem''
Autor: Adam Christopher
Wydawnictwo: Poradnia K

Pierwsza część dotycząca Stranger Things bardzo mi się podobała. Sama byłam tym faktem zaskoczona. Stwierdziłam, że trzeba kuć żelazo póki gorące i sięgnąć po kolejną książkę związaną z serialem. Czy to było dobre posunięcie? Przekonacie się poniżej.

Głównymi bohaterami powieści są: Szeryf Hooper i jego adoptowana córka Jedenastka. Dziewczynka znajduje w piwnicy pudło z napisem ,,Nowy Jork'' i zaczyna wypytywać swojego ojca o przeszłość. Co znajduje się w pudełku? Dlaczego ojciec nigdy nie poruszał tematu związanego z Nowym Jorkiem? Co tam się wydarzyło? Czy Jedenastka otrzyma odpowiedzi na wszystkie zadane pytania?

Po opisie byłam przekonana, że akurat ta książka spodoba mi się o wiele bardziej niż poprzednia część. Zagadka kryminalna, zwroty akcji, napięcie spowodowane odkrywaniem tajemnic głównego bohatera - przecież to idealny scenariusz dla mnie. Okazało się, że jednak forma w jakiej zostało to przedstawione w ogóle mnie nie zaciekawiła. Trudno było mi zrozumieć fakt, że ojciec opowiada szczegóły śledztwa nastoletniej dziewczynce. Gdyby dzielił się wspomnieniami z żoną, bądź partnerem z pracy, patrzyłabym na to całkiem inaczej. A tak przez większość czasu denerwowałam się tym, czy aby jakaś granica nie zostanie przekroczona. Momentami starałam się zrozumieć co kierowało szeryfem, ale żaden argument który nawet ja wymyślałam nie trafiał do mnie. Czuję się co najmniej zawiedziona i  żałuję, że odbiór tej historii nie przypadł mi do gustu, tak jak tego oczekiwałam. Tym bardziej, że miałam spore oczekiwania wobec tego, co znajdę w środku. Może rzeczywiście trzeba było w przerwie między książkami obejrzeć serial... Ode mnie 5/10.


,,Bo strach stanowi klucz. Jeśli ludzie się boją, możesz nad nimi panować''.

Książkę zrecenzowałam dzięki zebranym punktom na portalu czytampierwszy.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

171. #Domnaplaży Sarah Jio 24/2019

161. #MistrziMałgorzata Michaił Bułhakow 16/2019

223. Kłamca 2 Jakub Ćwiek 88/2019