244. Toksyczni Tomasz Duszyński 120/2019
Tytuł: ,,Toksyczni''
Autor: Tomasz Duszyński
Wydawnictwo: SQN 

Po książkę ze zdjęcia sięgnęłam ze względu na opis i słabość do trójkątów, ale tylko i wyłącznie tych kryminalnych. Byłam ciekawa zestawienia prokurator - policjant - grupa gangsterów, do których mam słabość.

Głównymi bohaterami książki są Seba - wrocławski gangster, emerytowany glina Nowicki i prokurator Wilczyński. Na pierwszy rzut oka nic ich nie łączy, jednak splot niefortunnych zdarzeń doprowadzi do tego, że ich losy się połączą. Kto w tej układance jest wrogiem, a kto sprzymierzeńcem?

Tak jak wspomniałam na początku, byłam bardzo ciekawa historii zawartej w środku. Początkowo czytanie dość opornie mi szło. Nie patrzyłam zbyt szeroko i nie zobaczyłam pewnych powiązań od początku. W momencie, kiedy zostały ukazane nie potrafiłam ukryć zdumienia. Dawno nie miałam do czynienia z takim początkiem, który był tak idealną zasłoną dymną dla kulminacyjnych momentów. Autor co prawda odpala tzw. wrotki dopiero w połowie, ale później do samego końca nie zwalnia tempa. Nie chcę zbyt dużo spojlerować, ale cieszę się, że w końcu ktoś odważył się stróża prawa pokazać w nieco innym świetle. Dla wielu osób może to być spore zaskoczenie. Przynajmniej dla mnie było.

Na początku osobie, która zapoznaje się z opisem książki może wydawać się, że będzie miał do czynienia z powielonym schematem, ale tak nie do końca jest. Ile pisarzy, tyle historii i pomysłów na ich rozpisanie. Warto dać tej konkretnej historii szansę, ponieważ zaskakuje ona w najmniej spodziewanym momencie. Zachęcam was gorąco do sięgnięcia po tę pozycję. Miejcie na uwadze, że rzadko oto proszę. Ode mnie 7/10.

Książkę zrecenzowałam dzięki portalowi czytampierwszy.pl
Komentarze

 1. Zaczynam z nią przygodę na dniach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jest to książka po którą sięgnę. Nie moje klimaty ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Od czasu do czasu sięgam po kryminały, ale za polskimi akurat nie przepadam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o tej książce wcześniej, ale zapowiada się intrygująco. Bardzo lubię kryminały, a polscy autorzy coraz bardziej mnie ciekawią :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy raz czytam o niej właśnie u ciebie, ale chwilowo czeka na mnie tyle książek. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś nie mam ochoty dawać szansy kryminałom, mam taką niechęć do tego gatunku i nie mogę się przemóc :/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

171. #Domnaplaży Sarah Jio 24/2019

161. #MistrziMałgorzata Michaił Bułhakow 16/2019

223. Kłamca 2 Jakub Ćwiek 88/2019