250. Czart Robert Kilen 135/2019 

Tytuł: ,,Czart''
Autor: Robert Kilen
Wydawnictwo: Oficyna 4emDo przeczytania książki ze zdjęcia zabieram się od kilku tygodni. Na początku miałam na nią wielką ochotę po przeczytaniu opis. Po czasie zarys fabuły nieco ostudził mój zapał. Może to dziwnie zabrzmi, ale przestraszyłam się tego, że mimo moich dobrych chęci, ta konkretna pozycja nie przypadnie mi do gustu.

Jest rok 2019. Terroryści wkraczają do zamku w Lublinie i biorą zakładników. Maks Keller z ramienia ABW zostaje oddelegowany do wyjaśnienia tej sprawy. Komu zależało na zrobieniu zamieszania? Jaką rolę w tym wszystkim odegra rolę osoba o pseudonimie Czart? 

Od pierwszej zostałam wciągnięta w intrygę jaką autor nam zaserwował. Sensacja w połączeniu z thrillerem daje wybuchową mieszankę, co powoduje, że akcja nawet na moment nie zwalnia tempa. Jestem aktualnie w trakcie oglądania Domu z papieru i w niektórych momentach chcąc nie chcąc doszukiwałam się pewnych analogii. Ciekawym zabiegiem w tej książce okazało się mylenie tropów. Na pierwszy rzut oka nie wiadomo było kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Komu można ufać, a kto okaże się zdrajcą. Myślę, że to dodawało smaczku całej historii. Wstawki historyczne również zasługują na pochwałę. Ciekawostki historyczne dodatkowo pobudzają wyobraźnię i zainteresowanie daną epoką czy to miejscem osadzenia fabuły. Patrząc na całokształt ode mnie solidne 8/10.

,,Czart jest przebiegły, inteligentny. Można nawet uznać, że jego działania są błyskotliwe, choć oczywiście nie mogą być akceptowane''. 
  ,,Dziecko nie boi się zjechać z góry na nartach, mając je po raz pierwszy na nogach. Dorosły oczami wyobraźni już widzi siebie z połamanymi kończynami. Dlatego to dzieci uczą się wszystkiego szybciej''. 

Książkę zrecenzowałam dzięki portalowi czytampierwszy.pl

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

171. #Domnaplaży Sarah Jio 24/2019

161. #MistrziMałgorzata Michaił Bułhakow 16/2019

223. Kłamca 2 Jakub Ćwiek 88/2019